Paleniska ogrodowe | CookKing.pl

Paleniska ogrodowe - podstawą grillowania

Wielu z nas zastanawia się jak wybrać grill ogrodowy? Często zapominamy, że nie tylko sam grill ogrodowy jest ważny, lecz także te elementy jego wyposażenia, do których bardzo często nie przywiązujemy uwagi. Mowa tu oczywiście o paleniskach i rusztach do grilla.

Paleniska do grilla

Często zapominamy, że palenisko do grilla ma nie tylko funkcję porządkującą nasze grillowanie, lecz także może pełnić funkcję estetyczną w naszym ogrodzie. Paleniska w różnych kształtach i wielkościach decydują nie tylko o wielkości ogniska, lecz także o wyglądzie całego grilla. Palenisko ogrodowe jest sprzętem wielofunkcyjnym, ponieważ możemy wykorzystać je na kilka sposobów:

  1. Jako źródło ciepła do grilla na trójnogu, na którym można zamocować zarówno ruszt, jak i kociołek węgierski. W tym wypadku palenisko spełnia swoją podstawową rolę i dzięki niemu możemy przygotować pyszne potrawy.

  1. Jako ognisko. Palenisko do grilla może również pełnić funkcje klasycznego ogniska, na którym możemy przyrządzić pyszne kiełbaski i pieczone w folii ziemniaki z odrobiną masła i soli.

  1. Jako źródło światła w ogrodzie. Palenisko ogrodowe sprawdzi się doskonale jako stylowy element oświetlenia. Płomienie pochodzące z ogniska z pewnością dodadzą romantyczności i stylu długim wieczorom spędzonym w ogrodzie przy lampce wina w gronie najbliższych.

  1. Jako źródło ciepła. Palenisko ogrodowe może pełnić funkcje ocieplenia podczas wieczorów i nocy spędzonych na świeżym powietrzu. Ciepło ogniska umili zimniejsze wiosenne wieczory spędzane w gronie rodziny i przyjaciół w ogrodzie.

Jak wybrać palenisko ogrodowe?

Element estetyczny także nie pozostaje tu bez znaczenia. Paleniska ogrodowe mogą przybierać różne kształty i rozmiary:

  • Palenisko ogrodowe Bali wykonane z surowej stali w kształcie wklęsłej misy, mocowane na trzech solidnych nogach umiejscowionych pod misą jest dostępne w czterech rozmiarach - 60, 70, 80 i 100 cm.

  • Palenisko ogrodowe Palma z wysoko umiejscowioną misą pozwala na rozpalenie ogniska na każdym, nawet najtrudniejszym podłożu bez ryzyka jego uszkodzenia. Można ustawić je także na tarasie czy werandzie. Palenisko zostało wykonane z surowej stali, co dodatkowo ma atut estetyczny.

  • Palenisko ogrodowe Haiti to praktyczne i niezwykle designerskie rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Produkt został wykonany z najwyższej jakości stali i umocowany na trzech, solidnych nogach. Misa w kształcie ściętego walca to bardzo nowoczesny i estetyczny kształt, który z pewnością idealnie wpisze się w pejzaż Twojego ogrodu. Ponadto, misa została wyposażona w rączki, dzięki którym z łatwością można przenieść palenisko w dowolne miejsce w ogrodzie.

  • Palenisko ogrodowe Cuba to rozwiązanie dla odważnych osób, które lubią nowoczesny styl. Misa paleniska w kształcie odwróconej piramidy została zamocowana na czterech masywnych nogach połączonych pod misą w kształt krzyża. Palenisko jest bardzo estetyczne i designerskie.

  • Palenisko ogrodowe Malta to bardziej elegancka wersja paleniska, która uświetni wygląd ogrodu w poważnym stylu. Płytka misa zamocowana na kolistej obręczy i wykończona metalowymi zawijasami sprawia, że palenisko ogrodowe Malta to propozycja dla ludzi ceniących elegancję.

  • Palenisko ogrodowe Rico to misa, która może zostać użyta pod już istniejące palenisko wyłożone kamieniami. Zdecydowanym atutem tego paleniska jest fakt, że bardzo łatwo można je zabrać ze sobą na weekendowy wypad za miasto.

Wszystkie proponowane paleniska, o wklęsłym kształcie misy, sprawiają, że palone w nich drewno nie rozprzestrzenia się w czasie silnego wiatru. Ponadto, paleniska ogrodowe zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, dlatego będą służyć nam przez długie lata.