Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Grill z paleniskiem, czyli idealny zestaw grillowy do ogrodu

Grille i paleniska to niezbędne elementy wyposażenia ogrodu, szczególnie latem, gdy każdy ma chęć na spędzenie wieczoru w miłym towarzystwie i przy dobrym jedzeniu. Do grillowania można wykorzystać wiele rodzajów grillów, grille elektryczne, węglowe, murowane. Jeśli jednak lubisz proste i przyjemne rozwiązania, a nie chce Ci się samemu dobierać elementów do grilla, powinieneś sprawdzić nasze zestawy grillowe.

Zestaw grill z paleniskiem, czyli wszystko, czego potrzebujesz

Posiadając grill z paleniskiem, masz już wszystkie elementy niezbędne do organizacji grillparty w swoim ogrodzie. Zestaw składa się z grilla wiszącego mocowanego na trójnogu oraz dedykowanego do niego paleniska ogrodowego. Wymiary paleniska są dostosowywane do wielkości grilla, jednak wybierając gotowy zestaw grillowy, nie musisz się martwić o ich dopasowanie.

Grill z paleniskiem - jak z niego korzystać

Grill na trójnogu rozstawia się nad ogniskiem przygotowywanym w palenisku ogrodowym. Rozstawienie grilla jest bardzo proste, a fakt, że trójnóg jest stabilny na różnych powierzchniach, umożliwia rozstawienie grilla w dowolnym miejscu ogrodu. Palenisko ogrodowe jest natomiast świetnym zastępnikiem tradycyjnego ogniska - nie tylko nie zniszczy trawy czy innego podłoża, to możesz je rozstawić np. na tarasie - czyli tam, gdzie nie miałbyś szans na zwykłe ognisko. Po rozstawieniu trójnoga wystarczy przymocować ruszt i grill gotowy. Do kontrolowania temperatury i wysokości rusztu nad ogniem służy łańcuch na kołowrotku, dzięki któremu nie dopuścisz do przypalenia się przygotowywanych smakołyków.

Grill nad ogniskiem

Grill ogrodowy palenisko to świetne rozwiązanie pozwalające na przygotowanie ogniska w ogrodzie. Możesz poczuć się, jak za dawnych lat, gdy godzinami siedziało się przy ognisku. Ogień ma w sobie niezwykły urok i nadaje niepowtarzalnego klimatu. Dzięki palenisku możesz odtworzyć ten czar ogniska we własnym ogrodzie. Grill wiszący palenisko na trójnogu pozwala natomiast przygotować przepyszne mięsa, szaszłyki i kiełbaski nad ogniem, co zdecydowanie wpływa na ich wyjątkowy smak i aromat. Nieporównywalny z tym, z grilla elektrycznego czy gazowego.

Jak urozmaicić swój zestaw grillowy

Grill z paleniskiem jest pełnym i wystarczającym zestawem do organizacji udanego grilla. Jednak jeśli lubisz gotować, a przyrządzanie nowych potraw i odnajdywanie ciekawych smaków sprawia Ci frajdę, możesz pomyśleć o zaopatrzeniu się w kociołek węgierski. Specjalny żeliwny lub stalowy kociołek pozwala na urozmaicenie dań przygotowywanych nad ogniskiem o nowe smaki. Konstrukcja kociołka węgierskiego pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła i utrzymywanie go, przez co potrawy w nim przygotowywane nabierają niesamowitego smaku, wynikającego z przygotowania nad ogniskiem i ze specjalnej budowy kociołka. Posiadając taki kociołek, możesz wzbogacić swojego grilla bądź przygotować niestandardowy obiad w ogrodzie. Możliwości na przygotowanie dań z kociołka węgierskiego jest mnóstwo, od bardziej znanych jak gulasz węgierski po bardziej wymyślne jak grochówka z kociołka, prażonki czy nawet duszone mięso np. z dzika.

Grill wiszący palenisko na trójnogu to idealny zestaw, który sprawdzi się w Twoim ogrodzie i uprzyjemni chwile spędzane na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze o pyszne grillowane przekąski.