Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Paleniska ogrodowe - nowa moda na ognisko w ogrodzie

Paleniska ogrodowe nie są nowoczesnym wymysłem, znane są już od dawna. Dawniejsze palenisko z kamienia różni się jednak od nowoczesnych palenisk ogrodowych. Do najpopularniejszych obecnie zalicza się stalowe lub żeliwne paleniska ogrodowe. Zobacz, czym się charakteryzują paleniska ogrodowe i co powoduje, że zyskały taką sympatię użytkowników.

Palenisko ogrodowe - co to jest?

Paleniska ogrodowe to niewielkie konstrukcje, często wykonane z blachy lub żeliwa, służące do rozpalania w nich ogniska. Mogą przybierać różne kształty, najczęściej jest to misa, która może być dodatkowo osadzona na nóżkach. Paleniska mogą przybierać różną wielkość i wysokość. Odpowiednio wyprofilowany kształt misy nie powinien dopuszczać do rozprzestrzeniania się palonych elementów na zewnątrz. Dobre zestawy palenisk zawierają także pokrywę do paleniska, która pozwala na zachowanie porządku wokół paleniska po zakończeniu jego używania, a także pomaga szybko zagasić palenisko, tłumiąc ogień, gdy zajdzie taka potrzeba.

Do czego wykorzystuje się palenisko ogrodowe

Podobnie jak palenisko z kamienia, nowoczesne palenisko ogrodowe służy przede wszystkim do rozpalania w nim ogniska. Jest to podstawowa jego funkcja. Do zalet nowoczesnego paleniska ogrodowego zaliczyć trzeba, że umożliwia rozpalenie ogniska w ogrodzie, nie niszcząc przy tym zieleni wokół. Ma to duże znaczenie szczególnie dla osób, które dbają o przydomowy ogród i jego design. Żeliwne paleniska ogrodowe to także możliwość przyrządzania potraw na ognisku lub grillu (w zależności, z czym połączymy nasze palenisko), miejsce, przy którym można się ogrzać w chłodniejsze wieczory, czy źródło światła.

Zalety paleniska ogrodowego

Bardzo ważna funkcja żeliwnego paleniska ogrodowego została już wspomniana. Pozwala ono na zorganizowanie ogniska w ogrodzie bez uszczerbku dla ogrodowej zieleni. Teraz ognisko może przygotować każdy, niezależnie od tego, jak urządzony jest jego ogród. Palenisko ogrodowe można umieścić na różnych powierzchniach, co daje duże możliwości co do wyboru miejsca na ognisko. Kolejną ważną kwestią jest mobilność palenisk. Dzięki specjalnym uchwytom palenisko ogrodowe możemy ustawić za każdym razem w innym miejscu ogrodu. Palenisko ogrodowe, oczywiście w zależności od tego, jak duże palenisko wybierzemy, można też zabierać ze sobą na wyjazdy. Przyda się szczególnie w miejscach, gdzie nie wolno rozpalać tradycyjnego ogniska.

Paleniska ogrodowe producent dba również o estetykę produktu. Nasze paleniska ogrodowe posiadamy w różnych kształtach np. okrągłe, owalne czy kwadratowe, by łatwiej było dostosować je do charakteru miejsca. Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą stanowić bowiem element dekoracji i wpasowywać się w klimat ogrodu. Jednak można je wykorzystać nie tylko w przydomowym ogródku, nadają się także do postawienia na werandzie, czy nawet na tarasie.

Stalowe i żeliwne paleniska ogrodowe to gwarancja na udane ognisko przy domu. Zastępują one tradycyjne ogniska, nic jednak im nie ujmując, a dostosowując się do aktualnych potrzeb. Paleniska ogrodowe producent to gwarancja najwyższej jakości i polskiego wykonania. Dobrze wybrane palenisko ogrodowe to inwestycja na lata. Wybierz odpowiednie palenisko dla siebie i ciesz się magią chwil spędzonych w gronie przyjaciół przy świetle ognia, nie musząc nawet opuszczać swojego ogrodu.