Rozwiązanie na chłodne wieczory - palenisko ogrodowe

Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Rozwiązanie na chłodne wieczory - palenisko ogrodowe

Coraz częściej w ogrodach o różnej wielkości można dostrzec palenisko ogrodowe. Dlaczego decydujemy się na zakupy tego sprzętu? Przede wszystkim dlatego, że ma wiele zalet i jest doskonałym zamiennikiem grilla węglowego. Dania z paleniska ogrodowego smakują tak samo, a czas przygotowania jest dużo krótszy. Organizowanie ogniska z najbliższymi jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Aby nasz spotkanie było udane potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Miejsce na palenisko jest łatwo wygospodarować, bo sprzęt może stać na działce, w altanie lub na tarasie. Posiadając mobilne palenisko ogrodowe w każdym miejscu możemy cieszyć się ogniskiem.

Palenisko, elegancki zamiennik grilla

Końcówka sezonu na grillowanie wcale nie musi oznaczać, że my też skończymy grillować. Posiadając palenisko możemy nie tylko przygotować jedzenie, ale także się ogrzać. Przy ognisku może usiąść kilka osób, dlatego często decydujemy się na większe modele. Wraz ze znajomymi lub rodziną możemy swobodnie rozmawiać i piec różne dania. Chociaż ognisko kojarzy nam się ze szkolnymi wycieczkami i kiełbaskami, my możemy zaszaleć i przygotować więcej propozycji. Zamiast kiełbasek możemy podać pieczone ziemniaki, a zamiast grillowanego mięsa- szaszłyki.

Proste grillowanie

Jeśli grillowanie to nasza pasja i nie wyobrażamy sobie lata bez pieczonej karkówki, a palenisko nam nie wystarcza, spokojnie możemy dobrać grill na trójnogu. Jest to kolejna praktyczna opcja, która coraz częściej pojawia się w ogrodach. Dzięki połączeniu paleniska i grilla na trójnogu możemy gotować wszędzie. Sprzęty są tak zaprojektowane, aby można je było łatwo przewozić, dodatkowo nie wymagają dużych nakładów finansowych. Na trójnogu możemy przygotować różne dania- zarówno mięso i ryby, jak i zupy oraz różne formy gulaszu.

Dobre palenisko ogrodowe

Cechą, która wyróżnia dobre palenisko ogrodowe jest materiał, z jakiego zostało wykonane. Powinniśmy zwracać uwagę na modele żeliwne lub ze stali nierdzewnej. Zapewniają użytkowanie przez lata- nie rdzewieją i nie niszczeją. Kolejną cechą jest głębokość misy. Im głębsza, tym bezpieczniej. Drewno i ogień trzymają się w ramach paleniska, co ogranicza ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Jak podają eksperci z Cook King, palenisko mimo zachowania najwyższych środków ostrożności powinno stać w odpowiedniej odległości od zabudowań. Dzięki specjalnym środkom czyszczącym, które można dostać na rynku nasze palenisko może służyć przez wiele lat bez oznak użytkowania.

Ozdoba ogrodu

Nowoczesna architektura ogrodowa pozwala na ozdobienie nawet niewielkiej przestrzeni. Ruchome elementy i ich obecny design pozwalają na stworzenie eleganckiego wystroju. Urządzenia w różnej formie możesz odnaleźć w naszej ofercie. Różne rozmiary pozwalają na wybranie sprzętu, który nie przytłoczy całości. Ponadto, w odróżnieniu od grilla węglowego, czy murowanego zarówno palenisko ogrodowe, jak i trójnóg możemy przechowywać w domu lub garażu. Inne przydatne akcesoria, które ułatwią nam grillowanie to np: kociołek węgierski lub ruszt.