Pomysł na ogród - grill ogrodowy

O modną architekturę zieleni można zadbać samemu. Odpowiednia aranżacja ogrodu polega na wybraniu różnych elementów, które nie tylko są ładne, ale i praktyczne. Takim elementem jest grill. Poza praktycznością może być ozdobą. Wybierając grill ogrodowy warto przemyśleć jego miejsce. Powinien stać tam, gdzie nie będzie przeszkadzał ani nam, ani sąsiadom. Obecnie poza grillami węglowymi, które potrzebują więcej miejsca dostępne są również trójnogi. Zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej polega na wkomponowaniu pozornie niepasujących rzeczy, o czym wiele osób zapomina. Podpowiadamy, gdzie postawić różne modele grilla.

Niewielka przestrzeń

Przy niewielkim ogrodzie, gdzie wszystkie elementy mają już swoje miejsce może się wydawać, że nic więcej nie damy rady z tego wyciągnąć. Nic bardziej mylnego. Nie trzeba stawiać ogromnego grilla węglowego, aby cieszyć się pieczonymi daniami. Przy takiej przestrzeni sprawdzi się grill na trójnogu. Jedyne, czego potrzebujemy przy grillu na trójnogu to stabilne podłoże. Atutem trójnogów jest to, że same w sobie zajmują mało miejsca. Rozstawienie grilla zajmuje chwile, a wszystkie dodatkowe elementy, takie jak ruszt czy kociołek są ruchome. Dzięki temu, wszystko czego używamy do gotowania może stać w kuchni. Grill na trójnogu jest łatwy w przechowywaniu. Jeśli akurat z niego nie korzystamy możemy go złożyć i schować do garażu. Inną zaletą jest to, że można je zabrać ze sobą na wyjazd. Zmieszczą się do samochodu nie zabierając wiele miejsca. Do grilla na trójnogu przyda się palenisko ogrodowe, które również stanowi ruchomą architekturę ogrodu.

Duży ogród

Przy dużym ogrodzie łatwiej jest znaleźć miejsce na grilla. Warto pamiętać, że sam sprzęt nie powinien zwracać uwagi. Estetyka wymaga, aby grill miał swoje miejsce. Lepiej nie stawiać urządzenia na środku ogrodu, bo można zepsuć cały efekt wizualny. W pierwszej kolejności musimy mieć na uwadzę fakt, że grill nie powinien stać blisko zabudowań- zarówno naszych jak i sąsiadów. Jest to jeden z elementów bezpieczeństwa. Jeśli nie planujemy postawić grilla murowanego, doskonale sprawdzi się grill węglowy. Potrawy smakują tak samo i łatwiej go wpisać w całość. Grille węglowe mimo swojej masy mogą stać w różnych miejscach. Obecnie modele projektowane są tak, aby ich przestawienie było jak najszybsze. Jednak ze względu na dużą przestrzeń do zagospodarowania poleca się grille węglowe. Obecnie producenci ścigają się w powstawaniu nowoczesnych modeli, ale my polecamy to co elegancki i z klasą. Jeśli nie wyjeżdżamy za często, a raczej stawiamy na odpoczynek we własnych kątach to grill węglowy będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Praktyczne rozwiązania

Szeroki wybór różnych modeli można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Grille różnią się rozmiarami i modelami. Wśród propozycji są modele ze stali nierdzewnej oraz czarnej. Są to dwa materiały, które zapewniają długoletnie użytkowanie sprzętu. Warto pamiętać o stosowaniu środków czyszczących i konserwujących, dla jak najdłuższej trwałości naszego grilla. Ponadto można wybrać rozmiar urządzenia. W szerokiej ofercie sklepu znajdziemy także akcesoria, takie jak ruszty, pokrywy, łańcuch i woki.